Największe szwedzkie muzeum samolotów w Arlandzie zmienia lokalizację

Data:

Muzeum lotnictwa w Arlandzie to największa w Szwecji kolekcja samolotów cywilnych – i skarbnica dla miłośników lotnictwa. Ale dzierżawa obiektu w którym znajduje się muzeum została wypowiedziana i samoloty będą teraz przenoszone do magazynu.

Kolekcja składa się z dużej ilości przedmiotów lotniczych i silników z okresu od 1935 do 1950 roku – jak również około 50 samolotów. Przykładem może być Junkers W 34 używany w pogotowiu ratunkowym szwedzkich sił powietrznych, z którego na świecie pozostały tylko cztery egzemplarze. I Douglas Skyraider z podniesionymi skrzydłami inspirowanymi samolotami na lotniskowcach.

Teraz jednak wynajmujący obiekt Swedavia wypowiedział umowę najmu. Obawy stowarzyszenia non-profit Przyjaciele Kolekcji Samolotów Arlanda, które utrzymywało kolekcję ubolewa, że społeczeństwo nie będzie mogło już oglądać obiektów muzealnych.

Tymczasowy obiekt zastępczy jest gotowy w Rosersberg, poza obszarem lotniska Arlanda. Ambicją Państwowego Muzeum Morskiego i Historii Transportu, które odpowiada za kolekcję, jest zastąpienie jej lepszym rozwiązaniem.

Ostatni dzień w którym można zobaczyć zbiory to sobota 7 stycznia 2023 r.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Czterech mężczyzn aresztowanych w związku z wybuchami w Sztokholmie

W czwartek po południu aresztowano czterech mężczyzn w wieku od 17 do 30 lat pod zarzutem posiadania materiałów...

Strzelanie w Södertälje

W nocy padło kilka strzałów w stronę drzwi mieszkania na Storgatan w Södertälje. Alarm dotarł do policji o godzinie...

SJ uruchamia nocny pociąg do Berlina

SJ z dniem 31 marca przedłuża nocne połączenie kolejowe Euronight z Hamburga do Berlina, podaje spółka kolejowa w...

Tysiąc nowych miejsc pracy wraz z rozwojem lotniska Arlanda

Rozbudowa lotniska Arlanda, z kilkoma nowymi liniami lotniczymi i wieloma nowymi firmami, które zdecydowały się na założenie działalności...