Seria wypadków na śliskich drogach: Ciężarówka wypadła z drogi w Södertälje

Data:

W niedzielę rano na autostradzie E4 w Södertälje doszło do poważnego wypadku, w którym ciężarówka przewożąca materiały budowlane zjechała z drogi i zjechała z nasypu przewracając się na boku. Kierowca ciężarówki został poważnie ranny i nie był przytomny, gdy został zabrany do szpitala. „Nie był przytomny i stracił mowę,” powiedziała Rebecca Landberg z policji.

Policja prowadzi wstępne dochodzenie w sprawie możliwej jazdy pod wpływem alkoholu i lekkomyślnej jazdy. Na miejscu wypadku panowały bardzo śliskie warunki, a strome zbocze przy drodze przyczyniło się do wykolejenia i przewrócenia się pojazdu.

Ten wypadek jest jednym z wielu, które miały miejsce w różnych częściach kraju z powodu śliskich nawierzchni. W Östergötland cysterna przewożąca kwas siarkowy wpadła w poślizg na drodze E22 i wylądowała w rowie w pobliżu Syntorp, jak informuje P4 Östergötland.

Dodatkowo, na południu kraju, na drodze E22 na północ od Fårbo w gminie Oskarshamn, przewróciła się ciężarówka z naczepą, donosi P4 Kalmar.

Te wypadki podkreślają niebezpieczeństwa związane z jazdą w trudnych warunkach pogodowych, szczególnie na śliskich drogach. Władze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Policja przypomina również o konieczności unikania jazdy pod wpływem alkoholu i innych substancji, które mogą upośledzać zdolność prowadzenia pojazdu.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...