Wzrost używania narkotyków w Sztokholmie:Badanie ścieków ujawnia niepokojące trendy

Data:

Badanie przeprowadzone przez Stockholm Vatten och Avfall, a analizowane przez instytut badawczy RISE, ujawniło wzrost używania narkotyków w Sztokholmie. Pomiary przeprowadzone w dziesięciu różnych punktach pomiarowych w 2023 roku wykazały wyższy poziom narkotyków, takich jak konopie indyjskie, amfetamina, kokaina i tramadol, w porównaniu do poprzednich analiz.

Zwiększone zażywanie narkotyków, szczególnie w weekendy i w centrum miasta, jest szczególnie widoczne w przypadku kokainy i MDMA (Ecstasy). Badanie wykazało również różnice geograficzne w używaniu narkotyków w różnych obszarach Sztokholmu, z wyższym poziomem amfetaminy na Söder Mälarstrand i tramadolu w Sundby w Västerort.

Alexander Ojanne, burmistrz Sztokholmu, podkreślił, że narkotyki są głównym źródłem dochodów dla przestępczości zorganizowanej i powodują cierpienie wielu ludzi. Wskazał na potrzebę lepszych i skuteczniejszych wysiłków na rzecz zapobiegania używaniu i sprzedaży narkotyków.

Chociaż Sztokholm ma stosunkowo wysokie zmierzone wartości w porównaniu z innymi szwedzkimi miastami, wartości te są niskie w porównaniu z wieloma innymi miastami w Europie. Mieszkańcy Sztokholmu używają mniej marihuany, ecstasy i kokainy w porównaniu z innymi krajami analizowanymi w badaniu, chociaż użycie amfetaminy jest nieco wyższe.

Burmistrz Ojanne wyraził nadzieję, że badanie przyczyni się do uczynienia Sztokholmu bezpieczniejszym miastem poprzez lepsze zapobieganie używaniu i sprzedaży narkotyków.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...