Tysiąc nowych miejsc pracy wraz z rozwojem lotniska Arlanda

Data:

Rozbudowa lotniska Arlanda, z kilkoma nowymi liniami lotniczymi i wieloma nowymi firmami, które zdecydowały się na założenie działalności na lotnisku i w okolicy, zwiększyła zapotrzebowanie na pracowników.

W połowie 2023 roku zostanie również otwarta nowa rozbudowa Terminalu 5 o powierzchni 11.000 metrów kwadratowych, w której powstanie 50 nowych sklepów i restauracji oraz punkt kontroli bezpieczeństwa. Te czynniki wpływają i zwiększają zapotrzebowanie na nowych pracowników na lotnisku i w okolicy.

Łącznie 30 firm zapowiedziało swój udział w poniedziałkowej imprezie rekrutacyjnej na lotnisku Arlanda. Od właściciela lotniska Swedavia szacuje się, że w różnych branżach jest około tysiąca miejsc pracy, które trzeba obsadzić w miarę natychmiast.

„Obserwujemy duże zainteresowanie dniem rekrutacyjnym i dużą frekwencję zarówno firm, jak i gości. Spodziewamy się wielu gości, z których większość to osoby poszukujące pracy lub przybywające, aby dowiedzieć się więcej o tym, co lotnisko może zaoferować w zakresie zatrudnienia.” – powiedziała Marie Wiksborg, dyrektor ds. wsparcia biznesu w Swedavia, w komentarzu przed dniem rekrutacji.

W dniu rekrutacji bierze udział wiele firm, od dużych międzynarodowych linii lotniczych, banków, poprzez firmy ochroniarskie poszukujące pracowników, kierowców czy pracowników sklepów i restauracji.

Dzień rekrutacji odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia od 11 do 18 w hotelu Clarion w Arlanda.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...