Wykolejenie w Iggesund: Ruch pociągów ze Sztokholmu wstrzymany

Data:

Ruch kolejowy na kluczowych trasach ze Sztokholmu do Duved, Sundsvall i Umeå został wstrzymany po tym, jak doszło do wykolejenia lokomotywy w Iggesund, niedaleko Hudiksvall. Incydent ten spowodował znaczne zakłócenia w podróżach kolejowych, wpływając na tysiące pasażerów.

Zdarzenie miało miejsce wczesnym popołudniem, gdy lokomotywa zmieniała tor i wykoleiła się na zwrotnicy przy wjeździe na stację Iggesund. Na szczęście, według dostępnych informacji, nikt nie został ranny w wyniku tego zdarzenia.

Bengt Olsson, rzecznik prasowy Szwedzkiej Administracji Transportu, skomentował sytuację: „Lokomotywa zmieniała miejsce i wykoleiła się na zwrotnicy przy wjeździe do Iggesund. Aktualnie pracujemy nad oceną sytuacji i ustaleniem najlepszego sposobu działania.”

Ekipy ratunkowe i techniczne są już na miejscu, aby ocenić zakres szkód i rozpocząć prace nad usunięciem lokomotywy z torów. „Lokomotywa jest bardzo nieszczęśliwa. Musimy tam pojechać, aby zbadać, czy możliwe jest podniesienie lokomotywy z powrotem na tory, czy też konieczne będą inne działania,” dodał Olsson.

Szwedzka Administracja Transportu bada również możliwości przekierowania ruchu kolejowego i minimalizacji zakłóceń dla pasażerów. Oczekuje się, że prace nad przywróceniem normalnego ruchu kolejowego potrwają przez większość nocy, a normalizacja sytuacji może nastąpić dopiero w poniedziałek.

Pasażerowie planujący podróże na wymienionych trasach powinni oczekiwać opóźnień i sprawdzać aktualizacje od przewoźników kolejowych. Szwedzka Administracja Transportu zaleca również korzystanie z alternatywnych środków transportu, gdzie to możliwe.

To wykolejenie jest przypomnieniem o znaczeniu ciągłej konserwacji i inwestycji w infrastrukturę kolejową, aby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność podróży kolejowych.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Ryanair rozszerza ofertę z Sztokholmu dodając nowe trasy

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozszerzenie swojej oferty lotów z lotniska Arlanda w Sztokholmie, wprowadzając nowe połączenia do Wilna...

Odwrót trendu: Sztokholm odzyskuje popularność po pandemii

Stolica Szwecji, odnotowuje pozytywną zmianę w trendach migracyjnych, odwracając tendencję ostatnich lat, kiedy to więcej osób opuszczało region...

Mieszkania na lotnisku Bromma mogą kosztować Sztokholm miliardy

W ostatnim oświadczeniu, które zaszokowało wielu mieszkańców i interesariuszy, Karin Wanngård, pełniąca rolę komisarza ds. finansów, poinformowała o...

Fala pożarów wstrząsa Sztokholmem: Seria zdarzeń pogarsza sytuację bezpieczeństwa

W późnych godzinach wieczornych i nocnych Sztokholm zmagał się z serią poważnych pożarów, które wywołały niepokój wśród mieszkańców...