Jesienny rozkład jazdy SL z ograniczeniami z powodu braku personelu

Data:

Nadchodzący jesienny rozkład jazdy SL rozpocznie się w poniedziałek z pewnymi zmianami – jedna z linii koleji podmiejskich zostanie odwołana, a liczba odjazdów będzie mniejsza niż pierwotnie zakładano.

Decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na trwający problem z niedoborem personelu. „Zdecydowaliśmy się na takie kroki, aby zapewnić stabilność w obsadzie personelu” – wyjaśnia Sophie Gunnarsson, rzecznik prasowy SL.

Od początku pandemii brak personelu stał się wyzwaniem, głównie z powodu spadku liczby szkoleń. MTR, firma zarządzająca pociągami, podkreśla, że potrzebuje dodatkowych 80 maszynistów, aby przywrócić pełny ruch pociągów podmiejskich.

Sophie Gunnarsson wyraża ubolewanie z powodu niedogodności dla pasażerów, ale podkreśla: „Chcieliśmy, aby nasi klienci mieli pewność co do swoich podróży”.

To nie pierwszy raz, gdy komunikacja miejska napotyka na trudności. W zeszłym roku maszyniści przystąpili do strajku, a władze regionu podjęły dyskusyjną decyzję o likwidacji stanowisk gospodarzy pociągów.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Szwedzcy politycy chcą wprowadzić wyjątkową strefę – do imprezowania

Politycy z partii Moderaterna chcą utworzenia specjalnej strefy promującej życie kulturalne w Sztokholmie. Ich celem jest przyciągnięcie większej...

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...