Już niedługo rozpocznie się budowa nowej stacji metra w Barkarby

Data:

Region Sztokholm zawarł umowę z firmą Implenia Sverige AB, częścią szwajcarskiej grupy Implenia AG, na dokończenie prac betoniarskich w ramach rozbudowy metra w Barkarby. Nowy kontrakt, wart około 300 milionów koron szwedzkich, ma na celu przyspieszenie prac po wcześniejszych opóźnieniach.

Jiri T Englén, CEO Implenia Sverige AB, wyraził zadowolenie z zaufania, jakim obdarzył ich region, i wyraził nadzieję na kontynuację owocnej współpracy. „Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani do ukończenia projektu w Barkarby,” powiedział Englén na stronie internetowej firmy.

Poprzedni kontrakt na prace został anulowany w ubiegłym roku z powodu problemów z wykonawcą, co doprowadziło do znaczących opóźnień w projekcie. Strony różnią się co do przyczyn tych problemów, z których każda wskazuje na drugą jako źródło komplikacji.

Niklas Bergman, szef administracji w Regionie Sztokholmu, wyraził optymizm co do nowej umowy. „Nowy kontrakt oznacza, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli ponownie rozpocząć prace na pełnych obrotach,” powiedział Bergman. Administracja spodziewa się, że w ciągu miesiąca będzie mogła ocenić pełen zakres opóźnień.

Wyzwanie, z którym region się zmaga, to nie tylko dokończenie projektu, ale również przygotowanie do sporu prawnego z poprzednim wykonawcą, SBT Sweden. Region twierdzi, że zachowanie SBT Sweden było nieuzasadnione i może stanowić podstawę do zerwania umowy.

„Nie zgadzamy się z nimi ani co do tego, co się stało, ani kto powinien ponieść koszty. Jesteśmy przygotowani na przyszły proces sądowy,” stwierdził Bergman, sygnalizując gotowość regionu do obrony swoich stanowisk w sądzie.

Projekt rozbudowy metra w Barkarby jest kluczowym elementem infrastrukturalnym dla regionu Sztokholm i ma znaczący wpływ na rozwój transportu publicznego w mieście. Mimo wcześniejszych przeszkód, region wyraża nadzieję na odrobienie straconego czasu i dotrzymanie obiecanych terminów.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

KFC rozszerza swoją obecność w Szwecji otwierając się w Mall of Scandinavia

Kentucky Fried Chicken (KFC), znana amerykańska sieć fast food specjalizująca się w kurczakach, planuje znaczne rozszerzenie swojej działalności...

Region Sztokholm chce przetestować ruch nocny w pociągach podmiejskich

Region Sztokholm rozważa wprowadzenie nocnego ruchu w pociągach podmiejskich jako próbną inicjatywę, mającą na celu zaspokojenie potrzeb mieszkańców...

Sztokholm podnosi ceny parkingów o 45%: Reakcje i konsekwencje

W ostatnim czasie, Sztokholm podjął kontrowersyjną decyzję o podwyższeniu cen parkingów dla mieszkańców o 45%. Decyzja ta, motywowana...

Ewakuacja i neutralizacja niebezpiecznego przedmiotu w Kungsängen

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do szeroko zakrojonej operacji policyjnej z udziałem saperów w czteropiętrowym budynku...