Wizz Air rozpoczyna działalność na lotnisku Arlanda – może to być poważny cios dla Skavsty.

Data:

Europejska tania linia lotnicza Wizz Air kontynuuje ekspansję i teraz celuje w największe szwedzkie lotnisko. Od 31 października 2023 r. firma uruchomi dwie nowe trasy z lotniska Arlanda w Sztokholmie do Budapesztu i Gdańska. Może to być poważny cios dla lotniska Skavsta co może skutkować przeniesieniem się Wizz Air na Arlandę.

Wizz Air jest jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i obecnie lata z dwóch innych lotnisk należących do Swedavia: Göteborg Landvetter Airport i Malmö Airport. Teraz, zgodnie z komunikatem prasowym, linia zawitała na lotnisko Arlanda w Sztokholmie, skąd od 31 października br. uruchomi bezpośrednie loty do Budapesztu i Gdańska. Trasy będą obsługiwane przez samoloty typu A320 i A321.

Wizz podąża za Ryanairem, który przeniósł się ze Skavsty do Arlandy. W komunikacie prasowym nie podano, czy w przyszłości wszystkie trasy Wizz Air opuszczą lotnisko Skavsta i zawitają na Arlandę. Ryanair odniósł wielki sukces w Arlanda, obsługując ponad 30 tras. Irlandzki tani przewoźnik jest obecnie trzecią co do wielkości linią lotniczą na Arlandzie po SAS i Norwegian.

„Z wielką przyjemnością witamy Wizz Air na lotnisku Arlanda w Sztokholmie i z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój naszej wieloletniej współpracy z tą firmą. Nowe bezpośrednie trasy nie tylko poprawiają dostęp z regionu Sztokholmu do Europy, ale także do Szwecji. „Rolą Swedavia jest ułatwianie ludziom spotkań, a obecność Wizz Air na lotnisku Arlanda docenią ci, którzy chcą podróżować, aby odwiedzić rodzinę i przyjaciół, ale także szwedzcy turyści, którzy chcą odkryć Węgry i Polskę i odwrotnie, a także osoby podróżujące służbowo” – powiedziała Charlotte Ljunggren, dyrektor ds. marketingu i rozwoju handlowego w Swedavia.

„Cieszymy się, że możemy dodać lotnisko Arlanda w Sztokholmie do naszej stale rosnącej siatki połączeń i zaoferować naszym klientom bezpośrednie połączenie z największym szwedzkim portem lotniczym. Wierzymy, że nasi pasażerowie podróżujący ze Sztokholmu docenią bliskość lotniska i możliwość latania z nami do ekscytujących miejsc. Nasza załoga z niecierpliwością czeka na powitanie pasażerów na pokładzie jednej z najmłodszych i najnowocześniejszych flot Wizz Air od 31 października” – powiedziała Zsuzsa Trubek, Corporate Communications Manager w Wizz Air w komunikacie prasowym.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Pożar zniszczył pizzerię w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnego pożaru w centrum handlowym Sigma w Upplands Väsby, który...

Strzelanina w Bredäng: Mężczyzna poważnie ranny, sprawcy na wolności

Wczesnym rankiem w Bredäng, południowym przedmieściu Sztokholmu, doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego mężczyzna został poważnie ranny....

Słońce przyczyną zakłóceń w ruchu metra w Sztokholmie

Wysoka temperatura i intensywne słońce przysporzyły znacznych problemów komunikacyjnych na zielonej linii metra w Sztokholmie, szczególnie w kierunku...

Nowe osiedle przy wodzie wzbogacą krajobraz Sztokholmu

W dynamicznie rozwijającym się centrum Sztokholmu, na północno-zachodnim krańcu wyspy, rusza budowa nowych mieszkań przy plaży, które mają...