Przemoc w Sztokholmie

Data:

Przemoc gangów w rejonie Sztokholmu wzrasta. Od świąt Bożego Narodzenia doszło do ponad 20 poważnych przestępstw z użyciem przemocy, a dwie osoby zostały zamordowane. Oto podsumowanie wydarzeń.

25/12 – Mężczyzna w wieku 30 lat zostaje zastrzelony na parkingu w Rinkeby, w północno-zachodniej części Sztokholmu.

27/12 – Eksplozja w budynku mieszkalnym w Enskededalen na południu Sztokholmu.

28/12 – Strzelanina w budynku mieszkalnym w Gubbängen, na południu Sztokholmu. Jeszcze tego samego dnia strzelano do drzwi mieszkania w tym samym budynku.

28/12 – Brama do budynku mieszkalnego w Farsta na południu Sztokholmu zostaje wysadzona.

31/12 – Wcześnie w Sylwestra w bramie w Rågsved na południu Sztokholmu zdetonowany zostaje ładunek wybuchowy.

31/12 – Trzy osoby zostają zastrzelone przed McDonalds w centrum Vällingby, północno-zachodni Sztokholm. Mężczyzna w wieku 20 lat umiera w szpitalu, a dwóch zostało postrzelonych.

2/1 – Wczesnym rankiem w Grimsta, w zachodniej części Sztokholmu, zostaje wysadzona brama. Nieco ponad godzinę później w Bagarmossen na południu Sztokholmu wybucha brama.

4/1 – W Jordbro w gminie Haninge, na południe od Sztokholmu, zostaje postrzelonych dwóch mężczyzn. Zabity zostaje młody mężczyzna w wieku 25 lat.

5/1 – Wybuch w budynku mieszkalnym w Farsta, południowy Sztokholm.

11/1 – Trzy osoby zostają aresztowane po nocnej strzelaninie na stacji kolejki podmiejskiej Kungsängen w północnym Sztokholmie.

12/1 – Ostrzelany zostaje budynek mieszkalny w Järfälla, na północny zachód od Sztokholmu.

16/1 – Młody mężczyzna w wieku 20 lat zostaje zastrzelony w Hagalund w Solnej, na północ od Sztokholmu.

17/1 – W nocy w wejściu do restauracji w Södermalm w centrum Sztokholmu zostaje zdetonowany potężny ładunek wybuchowy.

18/1 – Trzy piętra biurowca zostają uszkodzone w wyniku potężnej eksplozji w miejscowości Kista w północnej części stolicy.

19/1 – W nocy w czwartek ostrzelane zostają dwa mieszkania w rejonie Sztokholmu. Wcześniej wieczorem w centrum Sztokholmu zostaje uprowadzony mężczyzna – aresztowano trzech mężczyzn.

20/1 – Policja otwiera tzw. specjalny incydent w związku z trwającą spiralą przemocy w stolicy, po nowych strzelaninach i wybuchach w nocy.

21/1 – W nocy mają miejsce kolejne strzelaniny i wybuchy. Mężczyzna zostaje zastrzelony w centrum Huvudsta w Solna. Nikt nie został ranny, ale trzech aresztowanych. Ogłoszenie, że policja w Sztokholmie zostaje tymczasowo wzmocniona setką policjantów interwencyjnych z innych regionów.

Polub nas

0FaniLubię

Udostępnij

spot_img

Artykuły powiązane

Samolot na lotnisku Arlanda musiał zawrócić po zderzeniu z ptakiem

Samolot pasażerski lecący do Nowego Jorku zderzył się z ptakiem krótko po starcie z Arlandy. W związku z...

Komisja wypadkowa bada wykolejony pociąg przy lotnisku Arlanda

W poniedziałek rano Szwedzka Komisja Badania Wypadków podjęła formalną decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie incydentu z udziałem...

Jedna osoba poważnie ranna w pożarze mieszkania

Jedna osoba została ranna w pożarze mieszkania w Bredäng na południu Sztokholmu, donosi gazeta Aftonbladet. Alarm o pożarze w...

Przedmiot spadł z dużej wysokości – osoba poważnie ranna

Jedna osoba została poważnie ranna w wypadku w miejscu pracy w Solna. "Osoba została uderzona przez duży przedmiot, który...